Dcéry Našej Milej Matky Najsvätejšieho Srdca Ježišovho

Sr. Mary a sr. Kateia sa 6. - 11. októbra zúčastnili na stretnutí skupiny Cana v Tilburgu v Holandsku. Skupina Cana je skupina mladších a aktívnych Dcér Našej Milej Matky Najsvätejšieho Srdca z európskych provincií. Stretnutie sa koná každý rok s rôznymi motívmi, ktoré sú vhodné pre potreby Cirkvi v Európe a pre kongregáciu. Téma posledného stretnutia bola založená na liste od Kongregácie rehoľníkov, „Radujte sa“ a exhortácii pápeža Františka, Evangelii Gaudium, Radosť z evanjelia. Štrnásť sestier sa zúčastnilo tohto stretnutia a ešte jeden kňaz MSC, páter Anton Egging MSC, ktorý doprevádzal skupinu. Boli tam zástupcovia z týchto provincií a komunít: Cor Novum, Generalát, Nitra, Francúzsko, Írsko a Holandsko.

Zázrak na svadbe v Káne bol inšpiráciou pre skupinu ľudí, kde Mária kvôli tomu, aby nový pár predišiel ťažkostiam, povedala svojmu Synovi, že nie je víno a ďalej pokračovala: „Urobte všetko, čo vám povie.“ Vzhľadom na starnutie a málo povolaní v dnešnej dobe v Európe je pre nás dôležité načúvať týmto slovám a robiť čokoľvek, čo nám Ježiš hovorí.
Ak chcete vedieť viac o našej kongregácii a o Duchovnom centre na Lukovom dvore, napíšte nám na emailovú adresu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
alebo zavolajte na 37 / 77 30 730.