Dcéry Našej Milej Matky Najsvätejšieho Srdca Ježišovho

Kiribati - Náš príbeh

Do Domu Srdca Ježišovho v Nitre sme prišli na žiadosť misionárov Najsvätejšieho Srdca MSC, aby sme im pomohli s riadením duchovného centra. Prvé sestry sem prišli 20. marca 2002. Sr. Rotee Uriam, sr. Mary Etuare boli z provincie Kiribati a sr. Evelyn Roman bola z francúzskej provincie.

Teraz provincia Kiribati zodpovedá za personál duchovného centra. Sú tu 4 sestry z Kiribati, ktoré v spolupráci s Misionármi Najsvätejšieho Srdca obhospodarujú dom.

Kiribati sú malé ostrovy v strednom Pacifiku, môžete ich nájsť medzi Havajskými ostrovmi na severe a Fidži na juhu. Sú to nízke koralové ostrovy s kokosovou palmou ako prevládajúcim stromom, ktorého plod poskytuje ľuďom príjmy, potravu a materiál pre stavbu. Asi 90 % ľudí sú kresťania a asi 50 % sú katolíci.

Ľudia na Kiribati sú šťastní ľudia, ktorí majú radi oslavy, tanec a spev. Deti, chlapci a dievčatá sa učia tancovať od útleho veku.

Ak chcete vedieť viac o našej kongregácii a o Duchovnom centre na Lukovom dvore, napíšte nám na emailovú adresu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
alebo zavolajte na 37 / 77 30 730.