Dcéry Našej Milej Matky Najsvätejšieho Srdca Ježišovho

Kto sme - naše korene


Fr Jules Chevalier
Náš zakladateľ

Mother Marie Louise Hartzer
Naša prvá generálna predstavená
Matka Marie Louise Hartzer, žena hlbokej viery, odvahy a múdrosti, ktorá chápala myslenie a charizmu nášho zakladateľa, bola našou prvou matkou predstavenou. Páter Chevalier jej zveril vedúcu úlohu a našu mladú kongregáciu viedla viac ako 20 rokov.

Naša kongregácia

Naša rehoľná kongregácia sa nazýva Dcéry Našej Milej Matky Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. Je to apoštolský rehoľný inštitút pontifikálneho práva v Katolíckej cirkvi s konkrétnou misijnou orientáciou.

Kongregácia bola založená pátrom Julesom Chevalierom MSC 30. augusta 1874 v centre Francúzska v Issoudune. Ako iniciále používame FDNSC, ktoré pochádzajú z nášho latinského názvu: Filiae Dominae Nostrae a Sacro Corde.

Naše meno, dané našim zakladateľom, poukazuje na uctievanie a blízky vzťah k Márii ako k Našej Milej Matke Najsvätejšieho Srdca, ktorá je úzko zjednotená s jej Synom na jeho diele spasiť svet.

Náš zakladateľ Jules Chevalier založil kongregáciu Misionári Najsvätejšieho Srdca 8. decembra 1854 a je tiež duchovný zakladateľ Misijných Sestier Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v nemeckom Hiltrupe. Všetci spolupracujeme spolu vo svete. Existuje aj laická vetva a všetci spoločne sme známi ako Chevalierova rodina.

 

Komunitný život

Život v komunite je pre nás ako Dcéry Našej Milej Matky Najsvätejšieho Srdca Ježišovho veľmi dôležitý. To je miesto, kde sa navzájom podporujeme v modlitbe, v našich rozdieľnych službách a v tom, čo denne potrebujeme.

V rôznych našich komunitách spoločne zdieľame naše radosti, starosti a problémy života. Rovnako ako život v rodine komunitný život má svoje boje, ale snažíme sa žiť vzájomne dobročinne, pretože sme rôznych kultúr, prostredia a temperamentu.

Snažíme sa byť svedkami Božej lásky k sebe a k ostatným.

 

Ak chcete vedieť viac o našej kongregácii a o Duchovnom centre na Lukovom dvore, napíšte nám na emailovú adresu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
alebo zavolajte na 37 / 77 30 730.