Dcéry Našej Milej Matky Najsvätejšieho Srdca Ježišovho

 

Čo je povolanie?

Povolanie je volanie. Božie volanie zakorenené v našom krste je povolanie k svätosti pre nás všetkých v rôznych spôsoboch života, ktoré sme si vybrali, či už sa jedná o slobodný, manželský, zasvätený život (bratia a sestry) alebo v ordinovanej službe (kňazi). Každé povolanie je povolaním nasledovať Krista. Je to Boh, ktorý dáva túžbu do našich sŕdc, aby sme vedeli, kde chce, aby sme naplno prežili svoj život. Božie volanie môžeme poznať skrze modlitbu, čas a naše životné skúsenosti.

Keď hovoríme o povolaní, predstavujeme vertikálny rozmer v našom živote, ktorým je Boh. Už to nie je „čo uprednostňujem?" ale skôr „čím chce Boh, aby som bol?“ Povolanie nie je niečo, čo možno vymieňať ako profesiu alebo kariéru. Pre tých, ktorí si zvolili zasvätený život, je cesta nasledovania Krista cez sľub čistoty, chudoby a poslušnosti. Sú povolaní žiť ako žil Kristus; utvárať (pripodobňovať) svoj život životu Ježišovej cudnosti, chudobe a poslušnosti - aby ich srdcia boli slobodnejšie pre modlitbu a službu.

Základom našej túžby hľadania a uskutočňovania Božej vôle by mala byť viera, že Božia vôľa je pre nás jedinou šancou byť skutočne a trvalo šťastní.Niekoľko príbehov o povolaniach našich sestier: ... Čítať viac »

 

Ak chcete vedieť viac o našej kongregácii a o Duchovnom centre na Lukovom dvore, napíšte nám na emailovú adresu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
alebo zavolajte na 37 / 77 30 730.